اصول انتخاب رنگ مو

اصول انتخاب رنگ مو

اصول انتخاب رنگ مو ، عموما” بر اساس تجارب سالن دارها و آرایشگران عنوان شده و حتی مطالبی هم در این خصوص در سایتها وشبکه های مجازی انتشار یافته!

آکادمی سایانورا با استفاده از علوم روز که در دانشگاه های مختلف اروپا  تدریس میشود را با همت استاد رفیعی بومی سازی کرده  موارد و اصول انتخاب رنگ مو را به صورت کاملا علمی به شما هنرجویان آموزش میدهد!

البته شما کاربران و هنرجویان گرامی میتوانید محصولات فوق العاده تخصصی و با کیفیت مو که شامل
انواع رنگ موی موراها ، تاتو موی موراها ، شامپو ماهی موراها ، تیکنر موراها ، روغن پلاتو موراها ، هیلر ماسک موراها ، شامپو جلبک اسپرولینا موراها ، شامپو یخ موراها
و سایر محصولات که همگی مخصوص موها میباشد را از بخش فروشگاه سایت و یا پیج اینستاگرام موراها تهیه بفرمائید!

تقریباً 70 درصد از خانم‌ها موهایشان را رنگ می کنند و برای این کار باید مثلث طلایی قانون رنگ ها را بدانیم .تا بتوانیم نتیجه بهتری را حاصل نمائیم
ابتدا باید جنس مو ها را در نظر گرفت ، رنگ پوست و همینطور باید بدانیم که از چه رنگی استفاده میکنیم تا آسیب کمتری به موها وارد شود.

اصول انتخاب رنگ مو
آکادمی سایانورا با استفاده از علوم روز که در دانشگاه های مختلف اروپا  تدریس میشود را با همت استاد رفیعی بومی سازی کرده
برای انتخاب رنگ مو  چه نکاتی را رعایت کنیم..

۱. موها قبل از رنگ ، چه رنگی بوده ، 

۲. اگر تا به حال رنگ نشده رنگی که از روی کاتالوگ انتخاب شده باشد باید سه شماره بالاتر از شماره انتخابی ما باشد مثلاً اگر شماره ۶ را انتخاب کرده باشید باید از رنگ شماره ۹ همان رنگ را انتخاب کنید.

… ولی اگر موها یک درجه رنگ دارد مثلاً موها قهوهای باشد ،  رنگ را دو شماره بالاتر ،  شماره ۸  انتخاب می کنیم

… اگر موها دو درجه رنگ داشته باشد یک شماره بالاتر از رنگ انتخابی را مثلاً شماره ۷ انتخاب می کنیم .

…اگر موها  دکلره  شده باشد می‌توانیم همان شماره ۶ را انتخاب کنید

۳…رنگی که انتخاب میکنیم از چه نوع رنگی است دائمی یا نیمه دائمی و یا فانتزی هست پس شناخت و اطلاعات کافی از  رنگ ها باید داشته باشیم 

..‌.و برای دوام رنگ های مان از رنگ نچرال یا طبیعی از همان پایه رنگ انتخابی  و یا یک شماره پایین تر از رنگ انتخابی رنگمان در نظر می گیریم مثلاً ترکیب رنگ مان ۸ و ۹ باشد رنگ N8 ویا N7 را به رنگ مان اضافه میکنیم .

…برای تثبیت رنگ  به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ دو میل رنگ طبیعی N اضافه می کنیم

۴ …حتماً به بروشور داخل جعبه رنگ توجه کنیم شاید دستور خاصی داشته باشد.

 برای افرادی که بار اول رنگ میکنند ۴۸ ساعت قبل از رنگ آمیزی مقداری رنگ را با اکسیدان ترکیب کنید و به پشت گوش و یا بازوی  مشتری بزنید تا حساسیت نداشته باشد  .

 ۶… نکات بهداشتی را رعایت کنید از دستکش و کاور و ماسک برای استاد کار و برای مشتری پیشبند  ، کاور دور گردن ، حوله زیر پیشبند، 

وازلین دور سر و پیشانی ، صندلی مناسب ، گیره ،  کاسه غیر فلزی،  شانه دم باریک ،  شانه دندانه درشت  ، همزن رنگ ، شامپوی تثبیت کننده رنگ ،  ماسک مغذی ، و کلیه نکات بهداشتی رعایت شود.

۷ … قانون رنگ کردن موها با تشخیص تارهای سفید و موهای معمولی را شناسایی کنیم .

۸…  برای رنگ موی دلخواه و مورد نظر باید موها را دکلره کنیم .

۹… در زمان رنگ کردن باید قبل از کار با مشتری مشاوره کنیم  و از مشتری سوال شود از قبل چه رنگی را استفاده کرده ،  مشکی  ، حنا  ،رنگ روشن  ، متوسط ،  تا بتوانیم تصمیم بهتری در مورد رنگ مو بگیریم .

۹..‌  دقت کنید فاصله زمانی  رنگ کردن  مو ها را رعایت کنید هر مویی حداقل در فاصله بین ۵۰ تا ۶۰ روز رنگ شود اگر رنگ ها به طور مرتب و با فاصله زمانی کم مثلا هر ۱۵ یا ۲۰ روز  رنگ شوند رنگ موها کدر می‌شود  چون موها تا اندازه ای ظرفیت پذیرش رنگ را  دارند در این زمان حتماً باید موها دکاپاژ و یا ریمو شود ، تا رنگ بهتری به دست آید .

۱۰…  در موقع استفاده از رنگها از مکمل ها استفاده کنید مثلاً اگر رنگ ترکیبی استفاده میکنید رنگ  پیگمنت زرد دارد مانند ،  کاراملی ،  و بژ ،  طلایی ،  کنفی ،  میتوانیم به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ چهار میل رنگ شرابی اضافه کنیم .

۱۱ … اگر پیگمنت رنگ ما آبی هست ،  مانند خاکستری دودی به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ ۴ میل مکمل آن که رنگ مسی است اضافه می کنیم .

۱۲ … اگر رنگ موها پیگمنت قرمز دارد مانند ،  فندقی ،  شکلاتی قرمز ،  به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ ۴ میل رنگ زیتونی اضافه میکنیم .

۱۳.. اگر رنگ موها پیگمنت نارنجی دارد ، مانند ،  مسی ،  و یا پایه زرد نارنجی دارد به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ  ۴ میل خاکستری یا Ash اضافه می کنیم.

 ۱۴… اگر موها قبل از رنگ تیرگی دارد یعنی با  شماره یک یا دو یا سه رنگ شده باشد و یا رنگ حنا و یا شرابی یا رنگهای فانتزی و رنگی باشد موها قفل شده است و رنگ مو روی این موها به سختی باز می شود یا اصلا باز نمی شود حتماً باید برای  این  موها دکاپاژ و یا ریمور انجام شود.

۱۵… برای موهای رنگ شده باید مراقبت های لازم انجام شود ،  وقتی در اثر رنگ موها کورتکس خود را کمی از دست می دهند ما باید از ماسک های مغذی استفاده کنیم تا موها شاداب و هیدرات شوند.

 ۱۶… برای رنگ کردن موها می توانیم به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ ده میل پلکس شماره یک و یا ۱۰ قطره روغن آرگان ا ویا قطره آنتی دمیج استفاده کنیم تا از آسیب موها جلوگیری شود .

نکته..هیچگاه سرم داخل رنگ و دکلره نریزید چون روند انجام کار را کند میکند.

برای شرکت در ورکشاپ های آموزشی آکادمی سایانورا و شناخت محصولات جدید موراها
و نیز کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در خرید با شماره های 09121498273 استاد رفیعی و 09192455214 تماس حاصل فرمائید!

Add Your Comment

تماس مستقیم